Hakkımızda:

Kurumsal kimliğini ön planda tutayı hedef edinen şirketimiz, İtalyan ve Türk makine sanayisinin son teknolojisi makineleriyle donatılmış olan ve modern tesis, ekipman ve nitelikli iş gücü ile mermere hayat veren Bayer Atlas Mermer, 1983 yılında Nihat ETGÜER (İnşaat Müh. İTÜ) tarafından Konya' da kurulmuştur.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve hızla değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayan özelliği ile dünya standartlarında üretim yapan entegre bir tesistir.

Güvenilir ticaret anlayışı ve üst düzey müşteri memnuniyetinin bilincinde olan şirketimiz, en kıymetli demirbaşımız olan doğayı da koruyup, doğal taşı tüm zerafetiyle işleyerek yaşam alanlarında kullanıma sunmaktadır.

Şirketimiz, geniş ürün yelpazesiyle ve dünya standartlarında sürdürülebilir kalitesiyle, standart ve müşterilerine özel çözümler üretmektedir.

Toplam 2000m2 alan üzerinde kurulu olan tesisimiz siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda hizmet vermektedir.

 

Amacımız ve Hedefimiz:

Kuruluşundan bu yana şirket odağına insanı koyan şirketimiz, insan için üretim yapmaktadır. Hedefi hem müşteri memnuniyetini sağlamak hem de kendi çalışanını mutlu etmektir. Mermercilik anlayışını modernize ederek bu anlayışı geliştirmeye ve gelecek nesillere aktarmayı hedeflemektedir. Bu sektörde dünya standartlarında üretim yaparak, dünya markası olmayı hedeflemektedir.

 

Kalite Politikamız:

Bayer Atlas Mermer, kaliteyi ılaşması gereken bir hedef değil, değişim ve esüreklilik gösteren bir süreç olarak görmektedir. Bu bilinçle, bu süreci geliştirmek ve iyileştirmek için çalışmalar yapmaktadır.

 

 

Tarihi Bilgi:

Mermer millattan önceye dayanan kullanımıyla bir çok medeniyet ve tarihsel birçok eserde kullanılmıştır. Yaklaşık olarak 650 yıl öncce insanların hayatına girmiştir. Tarihten bu yana gelişimini çok hızlı bir biçimde sürdürmüştür. İncelendiğinde bir çok medeniyetin tarihte doğal taşı kullandığı ortaya çıkmaktadır. Yontma yöntemi ile taşa şeklini vermeye başlayan insanoğlu şimdilerde teknolojinin ilerlemesi ile son teknoloji makinalar ile son teknoloji makinalar ile taşları işlemeyi sürdürmektedir. Tarihte medeniyetlerde zenginliği temsil eden mermer; saraylarda ve lüks yerleşim yerlerinde kullanılmıştır.

Kalkerlerin yeniden kristalleşmesi ile meydana gelen bileşimdir. Bileşimlerin %85 ten fazlasını Kalsiyum Karbonat oluşturmaktadır. Ana mineral kalksittir. Renkleri genelede beyaz ve grimsi olmakla birlikefarklı tprak renklerinin karışmasından ötürü kırmızı, pembe, siyah vs. gibi renklerde görülmektedir. Bir taşın blok olarak elde edilebiliyor olması, kesilebilme ve parlatılabilme işlemlerinin yapılabiliyor olması o taşı mermer olarak nitelendirilmek için yeterli sebeptir.

 

Türkiyede Mermer:

Dünyanın en zengin oluşum kuşağında yer alan Türkiye; çok çeşitli ve büyük miktarda rezerve sahiptir. Dünya rezervinin çok büyük kısmını topraklarında barındıran Türkiye Doğal Taş üretiminde ve dünya ülkelerine pazarlamada ön sıralarda yer almaktadır. Türkiye, 5,2 milyar m3'lük rezervleriyle önemli bir potansiyele sahiptir. Üretimi ve ihracatı düzenli olarak artmaktadır. Sektörün 1998 yılında 128 milyon dolar olan ihracat değeri 1999 yılında 158 milyon dolara ulaşmıştır. İhracatımızda, işlenmiiş tam mamül hali katma değeri en yüksek ve en fazla ihracat ettiğimiz ürün olmuştur. Dünyanın birçok ğlkesinde Türk taşı kalitesinde ötürü tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Yerel zenginlik açısından çok büyük verime sahip olan Türkiye mermerlerinin kalitesi ile dünya üzerinde markalaşmış ve ciddi bir Pazar payı elde etmektedir. Hızla ilerleyen teknolojiye paralel olarak yeni ve farklı doğal zenginliklerimiz ortaya çıkması gün geçtikçe daha da hızlı sürdürülmektedir. Türkiye'den yılda 2.000.000 ton gönderim yapılmakta ve bu sayı gün geçtikçe katlanarak artmaktadır. Ülkemiz Doğal Taşlarımız ile diğer ülkelerde isminden sıkça söz ettirmekte ve bu sektörde marka olma yolunda en güçlü adaydır.